Jižní Louky Zbuzany – místo prosluněné radostí

Vy i vaše rodina se budete cítit skvěle. Příležitost klidného odpočinku v soukromí Vašeho domova, zahrady či v okolní přírodě, ovšem stále v blízkosti hlavního města.
Cyklisté i milovníci přírody uvítají možnost aktivního odpočinku na cyklostezkách či při procházkách v nedaleké a malebné CHKO Český Kras.
Do města se dostanete kdykoliv a to rychle, bezproblémově a ekologicky prostřednictvím snadno dostupné městké hromadné dopravy či vlaku z místního nádraží.
Za prací i za zábavou pohodlně a rychle. Dětské hřiště a kvalitní mateřská školka pro mladé rodiny. Jedinečná bonita místní půdy pro vášnivé zahrádkáře.
Výhodná investice. Architektonická kvalita sousední, již zcela vyprodané, I. etapy projektu. Široká dostupnost.


Detail k obci Zbuzany

Obec Zbuzany se nachází v okrese Praha-západ, v těsném sousedství jihozápadního okraje hl. města Prahy – městské části Praha Řeporyje, kraj Středočeský.

Stávající občanská vybavenost Zbuzan 
Pekařství, obchod se smíšeným zbožím, pohostinství, rytectví, autoservis, výrobna kuchyní a plastových oken, hotel, knihovna, sportovní hala, MŠ, MÚ.

První písemná zmínka o vsi (villa Zbuzany) pochází z roku 1395, kdy ji král Václav IV. potvrdil v držení Břevnovského kláštera. V té době se počet obyvatel pohyboval v řádech jednotlivců. Největší nárůst byl zaznamenán za posledních sto let, kdy se počet trvale přihlášených obyvatel téměř ztrojnásobil. Během těchto let byly zaznamenány tři velké mezníky. První nastal po první světové válce, kdy se vybudovalo nejvíce rodinných domů v historii obce. Dalším mezníkem byl konec druhé světové války, kdy nastala migrace obyvatelstva do vysídlených pohraničních oblastí a poslední významný mezník nastal po r. 1989 velkým stavebním boomem, který pokračuje dodnes.


Turistické zajímavosti
Automuseum Praga - Pod Kaštany 14
Kaplička sv. Alžběty v ul. Na Návsi
Pomník obětem světových válek
Smírčí kříž v lokalitě zvané dříve Pod Ouporem u kamene 
Památný strom – lípa srdčitá
Bývalý lom Mramorka s jezírkem a Mařánkův rybníček u Červené cesty

Dopravní síť
Pozemní komunikace
: Do obce vedou silnice III. třídy. Okolo obce probíhá rychlostní silnice R1 a E50 s exitem 19 Ořech – Řeporyje nebo exitem 21 Jinočany
Železniční doprava: Obcí vede železniční trať 173 Praha Smíchov - Rudná u Prahy – Beroun, kterážto je součástí Pražské integrované dopravy (PID). 
Vlak jezdí každých 30 min. a trasu Zbuzany - Smíchov urazí za 19 min.
Atobusová doprava: V obci má dvě zastávky příměstská autobusová linka 352 Praha; Jinočany náměstí – sídliště Stodůlky. Autobus jezdí každých 20 min. a na linku metra B – Luka trvá cesta ze zastávky OÚ Zbuzany 13 min.

x

Potávka pozemku:

CAPTCHA Image   Reload Image